0 552 591 3655 Şair Orhan Veli Sokak No:17/ 3 Bahçelievler, İstanbul iletisim@pskyaseminyilmaz.com
Üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun olan kişilere psikolog denir. Psikologlar yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzman psikolog ünvanını alır. Terapi alınan kişinin mezun olduğu bölüm ve uzmanlaştığı alanları araştırmak sağlıklı bir terapi süreci için oldukça önemlidir. Kendisine çeşitli ünvanlar vererek terapi hizmeti verdiğini söyleyen insanlar yarar sağlamaktan çok zarar verici olabilir.
Kişilerin duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesi ve korunmasını amaçlayan tekniklerin genel adı terapidir. Kişinin kendi iç dünyasına yaptığı bu yolculuk bilinçdışı davranışlarını keşfederek, yaşadığı sorunlara karşı baş etme becerileri geliştirmesini sağlar.
Seanslar haftada 1 kere olarak 50 dakika sürmektedir.
Terapi süresi kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren bir süreçtir. Birlikte çalışmak için herkese standart bir süre vermek mümkün değildir. Danışanı destek almaya yönlendiren durumlara göre terapi süresi de değişkenlik gösterir.
İlk seanslar genellikle değerlendirme seanslarıdır. Psikolog bu seansta danışan hakkında bilgi toplar ve terapi sürecine dair gerekli bilgilendirmeleri yapar. Danışan sürece dair nasıl yol alınacağı ve merak ettiklerini bu seansta sorma imkanı bulur.
Psikologla ilk görüşmeye gitmeden önce çocuğa ne söyleneceği oldukça önemlidir. Yaş düzeyine göre farklılık gösterse de en önemlisi dürüst olmak, yalan söylememektir. ‘ Bir arkadaşıma gidicez, bir öğretmen seninle konuşacak’ gibi söylemler yerine ‘ İnsanlar bazen sıkıntılar yaşayabilir, çözüm bulmak ve daha iyi hissetmek için bir uzmandan yardım alır. Gideceğimiz yerde bir oyun odası olacak oyun oynayabilir,resim çizebilir uzman abla / abi ile birlikte oyun oynayabilirsin.’ demek doğru olandır.
+90(552)591 36 55 telefon numarasından ulaşabilir veya iletisim@pskyaseminyilmaz.com adresine mail atarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.