Yasemin YILMAZ, 1989 yılında Samsun’da doğdu. İlkokulu Alparslan İlköğretim okulunda, lise eğitimini Samsun Anadolu lisesinde tamamladı.
Lisans eğitimini, % 100 ÖSYM bursu ile kazandığı İstanbul Fatih Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji bölümünde başarıyla bitirdi. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladıktan sonra ikinci yüksek lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Evlilik ve Aile Danışmanlığı programında tamamladı.

Psikolog Yasemin YILMAZ, lisans eğitimi boyunca birçok farklı kurumda staj yaparak psikoloji sektörüne dair farklı alanlarda deneyim kazanmıştır. Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde bir dönem boyunca staj yaptıktan sonra İstanbul’da özel bir anaokulunda ve özel bir rehabilitasyon merkezinde staj yaparak mesleki anlamda deneyimlerini geliştirmiştir. Yüksek lisans çalışmaları süresince ve çalıştığı dönemde süpervizyon alarak bireysel, çift ve aile terapisi alanlarında uzmanlaştı.

Samsun’ da Özel Artı Bilgi İlkokulu ve Bilgili Çocuk Anaokulunda 3 yıl boyunca okul psikoloğu olarak çalışan Psikolog Yasemin, öğrencilerin gelişim süreçlerinde yaşadıkları bilişsel, duygusal ve davranışsal durumlarının anlaşılmasında, öğrencilere bireysel olarak projektif testler ve envanterler uygulayarak çocukların gelişim düzeylerine bağlı değişen davranışları hakkında anne babaları ve öğretmenleri bilgilendirerek, geçirdikleri değişim ve gelişim süreçlerini anlamlandırmalarına yönelik çalışmalarda bulundu. Öğrencilere her yaş düzeyine uygun grup rehberlik etkinlikleri ile belli eğitimler vererek “Mahremiyet Eğitimi, Akran Zorbalığı, Bireysel Farklılıklarımız, Teknolojinin Sağlıklı Kullanımı” gibi eğitimler, öğrencilerin her sınıf düzeyine uygun hazırladığı materyaller, oyunlar ve etkinliklerle grup rehberlik faaliyeti olarak uyguladı. Öğrenme zorlukları, sosyal sıkıntılar ve davranış bozukluğu yaşayan öğrencilere psikolojik danışmanlık ve destek verdi. Ebeveyn, öğretmen ve çocukların bir arada etkinlikler yaptığı atölye çalışmalarında bulundu.

Eğitim hayatı boyunca çok sayıda seminer ve kongrelere katılan Psikolog Yasemin, Wısc-R Zeka Testi Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Çocuk Resim Testleri ve Çocuk Resimlerine Klinik Bakış Eğitimi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Psikolojik İlk Yardım Eğitimi, Özel Öğrenme Bozukluğu Uygulayıcı Eğitimi ,Oyun Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi alarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Başlıca Çalışma Alanları;

  • Bireysel Terapi
  • Çocuk ve Ergen Terapisi
  • Ebeveyn Danışmanlığı
  • Çift ve Aile Terapisi
  • Psikolojik Testler
  • Kariyer Danışmanlığı
  • Eğitim Danışmanlığı
  • Anaokulu Danışmanlığı